Romet Arkus Z 150

Romet Z 150 to wszechstronny motocykl stworzony do poruszania się po zatłoczonym mieście, którego produkcja odbywała się w Polsce w niewielkiej wsi Podgrodzie. Został wyposażony w prosty, jednocylindrowy silnik o bezpośrednim układzie chłodzenia powietrzem. Z pojemności 149 cm³ udało się uzyskać moc maksymalną 10,7 KM i maksymalny moment obrotowy ponad 9 Nm, które dzięki sześciostopniowej skrzyni biegów o dość "długich" przełożeniach pozwalają na spokojne przyspieszenia i jazdę z prędkością maksymalną 105 km/h. Niewysilona jednostka czterosuwowa dobrze radzi sobie z niewielką masą własną, która wraz z 14 litrami paliwa wynosi jedynie 115 kilogramów. Niewielkie spalanie, które nie odbiega od apetytu powszechnych"125-tek", wynoszące nieco ponad 3 l/100 kilometrów generuje zasięg ponad 400 kilometrów na jednym tankowaniu.

W podwoziu Z 150 nie znajdziemy żadnych innowacji, aczkolwiek sprawdzone rozwiązania pasują tu jak ulał. Klasyczny widelec teleskopowy i podwójny amortyzator olejowy zapewniają zadowalający komfort jazdy i pozwalają na solidne objuczenie maszyny. Tarczowo-bębnowy układ hamulcowy gwarantuje przepisową drogę hamowania, jednakże w zestawieniu z fabrycznymi oponami o bardzo słabej jakości użytkownicy powinni zachować czujność podczas jazdy po drogach o złej nawierzchni w słabych warunkach pogodowych lub niezwłocznie wymienić je na lepszy produkt. Dobre właściwości jezdne to zasługa głównie dużych kół w rozmiarze 18 i 16 cali.

Mimo dopracowanej konstrukcji Romet Z 150 nigdy nie odniósł w naszym kraju dużego sukcesu. Pojemność skokowa silnika nie wpasowała się atrakcyjnie w żadną kategorię prawa jazdy, przez co często była pomijana przez większość motocyklistów z prawem jazdy A2. Jedyny skok sprzedaży odnotowano w 2010 roku po przeprowadzeniu poważnego facelifting'u, który nadał Z 150 bardziej sportowego wyglądu, jednakże i to nie wystarczyło, aby zawładnąć sercami młodych jeźdźców.

Wybierz pojemność Z 150

Poniżej znajduje się lista pojemności Romet Arkus Z 150 do których posiadamy części motocyklowe w swojej ofercie.

ładuje
Proszę czekać...
tel: 17 247 22 20
Kościuszki 78, Łańcut


Napisz wiadomość Sklep stacjonarnyDane kontaktowe