Romet Arkus Z 150

Romet Z 150 to wszechstronny motocykl stworzony do poruszania się po zatłoczonym mieście, którego produkcja odbywała się w Polsce w niewielkiej wsi Podgrodzie. Został wyposażony w prosty, jednocylindrowy silnik o bezpośrednim układzie chłodzenia powietrzem. Z pojemności 149 cm³ udało się uzyskać moc maksymalną 10,7 KM i maksymalny moment obrotowy ponad 9 Nm, które dzięki sześciostopniowej skrzyni biegów o dość "długich" przełożeniach pozwalają na spokojne przyspieszenia i jazdę z prędkością maksymalną 105 km/h. Niewysilona jednostka czterosuwowa dobrze radzi sobie z niewielką masą własną, która wraz z 14 litrami paliwa wynosi jedynie 115 kilogramów. Niewielkie spalanie, które nie odbiega od apetytu powszechnych"125-tek", wynoszące nieco ponad 3 l/100 kilometrów generuje zasięg ponad 400 kilometrów na jednym tankowaniu.

W podwoziu Z 150 nie znajdziemy żadnych innowacji, aczkolwiek sprawdzone rozwiązania pasują tu jak ulał. Klasyczny widelec teleskopowy i podwójny amortyzator olejowy zapewniają zadowalający komfort jazdy i pozwalają na solidne objuczenie maszyny. Tarczowo-bębnowy układ hamulcowy gwarantuje przepisową drogę hamowania, jednakże w zestawieniu z fabrycznymi oponami o bardzo słabej jakości użytkownicy powinni zachować czujność podczas jazdy po drogach o złej nawierzchni w słabych warunkach pogodowych lub niezwłocznie wymienić je na lepszy produkt. Dobre właściwości jezdne to zasługa głównie dużych kół w rozmiarze 18 i 16 cali.

Mimo dopracowanej konstrukcji Romet Z 150 nigdy nie odniósł w naszym kraju dużego sukcesu. Pojemność skokowa silnika nie wpasowała się atrakcyjnie w żadną kategorię prawa jazdy, przez co często była pomijana przez większość motocyklistów z prawem jazdy A2. Jedyny skok sprzedaży odnotowano w 2010 roku po przeprowadzeniu poważnego facelifting'u, który nadał Z 150 bardziej sportowego wyglądu, jednakże i to nie wystarczyło, aby zawładnąć sercami młodych jeźdźców.

Wybierz pojemność Z 150

Poniżej znajduje się lista pojemności Romet Arkus Z 150 do których posiadamy części motocyklowe w swojej ofercie.

Darmowa dostawa
darmowa dostawa
przy zakupach powyżej 350 zł
Darmowy zwrot
darmowy zwrot
do 15 dni bez podawania przyczyny
Wygodne raty
wygodne raty
uzyskasz je przez internet
ładuje
Proszę czekać...
tel: 17 247 22 20
Kościuszki 78, Łańcut


Napisz wiadomość Sklep stacjonarnyDane kontaktowe