Honda NX

NX 125

Zdjęcie Honda

Honda NX 125 to lekkie turystyczne enduro mające zapewnić początkującym motocyklistom możliwość odbycia pierwszych dalekich podróży po drogach gorszego sortu. Mimo niewielkiej pojemności skokowej silnika wpisuje się we wszystkie wymogi, aby być pełnoprawnym członkiem swojej klasy. Wytrzymała konstrukcja, zawieszenia o dużym skoku, mocna jednostka napędowa i koła w rozmiarze 21 i 17 cali pozwolą spędzić niezapomniane chwile w terenie i na mniej uczęszczanych szlakach.

Dynamiczne podróżowanie umożliwi żwawy singiel chłodzony powietrzem generujący moc 13 KM i 12 Nm momentu obrotowego, z kolei sześciostopniowa, sekwencyjna skrzynia biegów będzie gwarantem energicznych przyspieszeń i zadowalającej prędkości przelotowej na poziomie około 80 km/h. Zasilane gaźnikiem "serce" maszyny co prawda oszczędnie obchodzi się z paliwem (spalanie około 3l/100 kilometrów), aczkolwiek niewielki, 9,5 litrowy zbiornik benzyny wystarczy na przejechanie jedynie 300 kilometrów. Taki parametr nieco zakłóca długodystansowe przeznaczenie jednośladu, choć nie można zapomnieć że mamy do czynienia z klasą "125" i nie powinno on stanowić dla użytkowników dużej wady.

NX to wyjątkowo dopracowany pojazd, który trwałością podzespołów i wytrzymałością podwozia nie odstępuje od innych modeli producenta, które wyrobiły legendę marki z Hamamatsu. Wskazuje na to chociażby długi okres produkcji, przecież nie każdy sprzęt utrzymuje się w ofercie ponad 11 lat i cieszy się tak dużą popularnością na rynku wtórnym. Warto również zwrócić uwagę na stonowaną linię nadwozia, która udanie nawiązuje do większego modelu z serii NX. Dominator 650, bo o nim mowa, zdobył uznanie licznej grupy motocyklistów na całym świecie i nie inaczej jest z najmniejszym członkiem uterenowionej gamy Hondy. Początkujący jeźdźcy chwalą go przede wszystkim za dzielność w terenie oraz doskonałe właściwości jezdne, nie do przeoczenia jest również łatwość prowadzenia i komfortowa pozycja za kierownicą. Z racji dość wysoko umieszczonej kanapy mniej rośli użytkownicy będą mogli mieć problem podczas wolnych manewrów i postojów, aczkolwiek gdy już przyzwyczają się do niestabilnego podparcia dla stóp, to wszystkie zalety NX-a całkowicie wynagrodzą drobne niedogodności. Do bezpieczeństwa oraz komfortu jazdy nie można mieć zastrzeżeń. Tarczowo-bębnowy układ hamulcowy świetnie radzi sobie z niewielką masą motocykla i daję pełną skuteczność na szutrowych nawierzchniach o gorszej przyczepności. Z kolei obszerne siedzisko i niewielka owiewka są w stanie zapewnić akceptowalny poziom wygody nawet, gdy w grę wchodzą długie godziny spędzone za sterami w niesprzyjających warunkach pogodowych.

Historia lekkiego enduro skończyła się wraz z nadejściem nowego tysiąclecia. W 2000 roku jego miejsce zajął model City Fly, który wpisał się w bardziej popularny nurt funbike'ów.NX 250


NX 650


Darmowa dostawa
darmowa dostawa
przy zakupach powyżej 350 zł
Darmowy zwrot
darmowy zwrot
do 15 dni bez podawania przyczyny
Wygodne raty
wygodne raty
uzyskasz je przez internet
ładuje
Proszę czekać...
tel: 17 247 22 20
Kościuszki 78, Łańcut


Napisz wiadomość Sklep stacjonarnyDane kontaktowe