Peugeot Ludix

Ludix 50

Peugeot Ludix 50 to kompaktowy skuter miejski, który dzięki wytrzymałości i ekonomicznej pracy jednocylindrowego silnika zyskał ogromną popularność wśród wszelkiej maści dostawców. Zależnie od roku produkcji francuski producent oferował wersje dwusuwowe lub czterosuwowe, których spalanie wynosiło od 2,5 do 3,5 l/100 kilometrów. W wersji z elektronicznym wtryskiem paliwa wynosi ono tylko 2l/100 km w cyklu mieszanym, co przez pewien czas było najlepszym wynikiem w tej klasie pojemnościowej. W połączeniu z prawie 6 litrowym zbiornikiem paliwa w najlepszym przypadku zasięg wyniesie aż 300 kilometrów na jedynym tankowaniu.

Smukła sylwetka oraz duża ładowność stały się najlepszymi partnerami w zatłoczonym mieście. Specyficzna stylistyka z charakterystycznym przednim reflektorem umieszczonym centralnie sprawiła, że tego skutera nie można było pominąć w tłumie podobnych maszyn.

Niezależnie od wybranej wersji silnikowej Ludix 50 gwarantuje dobre właściwości jezdne. 10 calowe koła amortyzuje klasyczny widelec teleskopowy oraz pojedynczy amortyzator olejowy, a wyhamowaniem 74 kilogramowego "francuza" zajmuje się tarczowo-bębnowy układ hamulcowy o zadowalającej skuteczności.

Mimo, że Ludix'a raczej nie kupuje się z myślą o dynamicznej jeździe, to moc maksymalna 4,5 KM w zupełności na nią pozwala. Szczególnie w wersji z silnikiem dwusuwowym przyspieszenie dostarcza małych skoków adrenaliny, co w typowym "dostawczaku" jest miłym zaskoczeniem podczas jazdy.

Jednakże Ludix 50 to przede wszystkim niski koszt zakupu i eksploatacji. Dzięki bardzo prostej budowie jednostki napędowej większość napraw użytkownicy będą mogli wykonać we własnym zakresie, a podstawowy tuning mechaniczny również nie będzie dużym wyzwaniem dla początkujących majsterkowiczów. Chłodzenie powietrzem, gaźnikowy układ zasilania i klasyczny układ wydechowy dają duże pole do popisu przy zwiększaniu osiągów.Darmowa dostawa
darmowa dostawa
przy zakupach powyżej 350 zł
Darmowy zwrot
darmowy zwrot
do 15 dni bez podawania przyczyny
Wygodne raty
wygodne raty
uzyskasz je przez internet
ładuje
Proszę czekać...
tel: 17 247 22 20
Kościuszki 78, Łańcut


Napisz wiadomość Sklep stacjonarnyDane kontaktowe