Menu

Stelaże kufrów bocznych motocykla

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 0

Wystąpił problem, prosimy spróbować ponownie za chwilę.

Spróbuj ponownie

Podstawa dla bocznych kufrów motocyklowych

Stelaż do kufrów bocznych dla stabilnego montażu bagażnika

Stelaże kufrów bocznych to elementy niezbędne przy montażu kufrów w motocyklu. Ich odpowiednia instalacja gwarantuje kufrom stabilność, pewność utrzymania ich na swoim miejscu oraz bezpieczeństwo przewożonemu bagażowi. Obecność stelażu dostrzegalna jest szczególnie w motocyklach, których niewielki tył sam nie pozwalałby na stabilne umieszczenie kilkudziesięciolitrowych kufrów.

Tak, jak boczne kufry są najbardziej stabilnym i wytrzymałym sposobem na transport bagażu po obu stronach motocykla, same również wymagają odpowiedniego zabezpieczenia. Objawia się to przede wszystkim przez montaż kufrów w kilku miejscach. Przy wielkości nadkoli większości motocykli turystycznych czy enduro, pytanie pojawia się samo: gdzie w takim razie zamontować taki kufer? Odpowiedź jest jedna: niezbędny jest dodatkowy stelaż, który sam zamontowany w odpowiednich miejscach na ramie motocykla da możliwość stabilnego zamontowania bocznych kufrów.

Dla uzyskania odpowiedniej stabilności, stelaż montowany jest zwykle w trzech punktach motocykla, dwupunktowo montowane stelaże będąc przeznaczone najczęściej dla mniejszych i lżejszych kufrów. Prócz tego, kompletny stelaż często składa się także z elementu łączącego konstrukcję montowaną po obu stronach, dla pewności transportu nawet największych kufrów. Widoczne jest to nawet w przypadku konstrukcji przeznaczonych dla najmniejszych jednośladów. Stabilność to także powód, dla którego stelaż jest najczęściej dobrany nie tylko pod konkretny model motocykla, ale i konkretną grupę kufrów, aby całość po odpowiednim montażu stanowiła zwartą i stabilną konstrukcję.

Stabilny i wytrzymały stelaż kufrów bocznych dostępny w Gmoto.pl

W naszej ofercie dostępna jest szeroka gama stelaży pod kufry przeznaczona do wielu modeli motocykli. Oferujemy stelaże renomowanych producentów, m.in. SW-Motech, Hartman czy Givi, których stelaże są dopasowane do konkretnych modeli i grup modeli ich kufrów bocznych. Informacje na temat motocykli i kufrów, do których pasuje dany stelaż, dostępne są po kliknięciu na dany produkt.