Menu

Odpowietrzniki amortyzatorów

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 0

Nie udało się dopasować żadnego produktu

Odpowietrzniki amortyzatorów do Najpopularniejszych motocykli

Odpowietrzniki amortyzatorów dla kontroli stanu płynów w zawieszeniu

Odpowietrzniki amortyzatorów to elementy, które ułatwiają usunięcie niepożądanego powietrza w amortyzatorach motocykla. Instalowany w miejscu typowych śrub odpowietrznik pozwala na odpowietrzanie amortyzatora pojedynczym przyciskiem. Odpowietrzniki przydają się szczególnie w motocyklach terenowych, gdzie odpowietrzenie amortyzatorów jest wskazane po każdej agresywnej jeździe.

Dlaczego tak ważne jest odpowietrzenie amortyzatorów motocykla?

Aby skutecznie pełnić swoją funkcję, typowe amortyzatory motocyklowe wymagają bardzo konkretnej ilości oleju, a przez to także powietrza. To na tej podstawie są obliczone parametry pracy amortyzatora. Szczególnie podczas agresywnej jazdy w terenie, wskutek nawet minimalnych nieszczelności, do amortyzatora dostaje się jednak pewna dodatkowa ilość powietrza.

Skutków pojawienia się niepożądanego powietrza może być kilka. Standardowo, większa ilość powietrza przy tej samej ilości oleju zmienia parametry zawieszenia, odchodząc od optymalnych dla danego stylu jazdy. Co więcej, większe ciśnienie przyśpieszy też zużycie uszczelniaczy zawieszenia, narażając na uszkodzenie cały amortyzator.

Aby zapobiec tego typu sytuacjom, typową czynnością jest okresowe odpowietrzanie układu. Zwykle robi się to poprzez chwilowe odkręcenie odpowiednich śrub w zawieszeniu. Aby ułatwić tą czynność, szczególnie w motocyklach narażonych na ciężką pracę przedniego zawieszenia, w miejsce śrub można jednak zastosować zawory zwane odpowietrznikami. Odpowietrzniki układu pozwalają na odpowietrzanie amortyzatorów za pomocą naciśnięcia pojedynczego przycisku przy danym elemencie.

Podczas instalacji, odpowietrzniki amortyzatorów wymagają dokładności przy wkręcaniu niewielkiego korpusu w amortyzator. Przeoczenie momentu oporu sprawi, że w korpus zostanie wkręcony przycisk odpowietrzenia, co uszkodzi uszczelnienie zabezpieczające odpowietrznik przed swobodnym przepływem powietrza. Podobnie ważna jest też kontrola stanu odpowietrznika, który w razie uszkodzenia będzie wymagał wymiany.

Odpowietrzniki amortyzatorów do rozmaitych motocykli w Gmoto.pl

U nas znajdziesz odpowietrzniki amortyzatorów do instalacji w wielu modelach motocykli. Oferujemy odpowietrzniki amortyzatorów KTM, Husqvarna czy Yamaha produkowane przez cenionego producenta JMT, z różnymi gwintami i w różnych barwach przycisków odpowietrzenia. Cechy i parametry odpowietrznika są dostępne po kliknięciu na produkt.