Menu

Tulejki dystansowe do kół motocykla

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 374

Tulejki dystansowe do kół motocykla do Najpopularniejszych motocykli

Tuleje dystansowe podstawą prawidłowego zamocowania kół

Tuleje dystansowe do kół to elementy, które regulują pozycję poszczególnych części, szczególnie łożysk, w piaście koła. Określane często jako dystans koła, tulejki dystansowe stabilizują położenie poszczególnych części koła oraz nie dopuszczają do niepożądanego ich ruchu podczas jazdy.

Tulejki dystansowe określają pozycję i ograniczają ruch w piaście koła

Swobodny, a przy tym ściśle ograniczony ruch obrotowy koła względem zawieszenia wymaga stabilizacji wielu elementów. Poluzowanie koła grozi nie tylko pogorszeniem komfortu jazdy, ale i nieprawidłową pracą układów związanych z kołem, w tym hamulców. Piasta koła wymaga przez to elementów ograniczających ruchy łączonych części. Takimi elementami są właśnie tulejki dystansowe koła.

Tulejka dystansowa koła niezbędna przede wszystkim dla łożysk

Tulejka dystansowa koła pełni rolę ogranicznika przede wszystkim dla łożysk. Aby tuleje dystansowe spełniły swoją funkcję, niezbędny jest tu ich dobór do danego układu. Tulejki dystansowe wymagają określonej długości i średnicy, jak i kształtu adekwatnego do konstrukcji układów przy kole. Obok tego, tuleje dystansowe do kół muszą też być wykonane z wytrzymałych, odpornych na zużycie i czynniki zewnętrzne materiałów. Niskiej jakości elementy szybko ulegną zniekształceniu, a nawet pęknięciu, co grozi uszkodzeniem całej przedniej części motocykla. Z tych samych przyczyn, tulejki dystansowe warto regularnie sprawdzać, a uszkodzone jak najszybciej wymienić.

Tuleje dystansowe do kół wielu modeli motocykli w Gmoto.pl

U nas znajdziesz tulejki dystansowe koła do wielu modeli motocykli. Oferujemy wysokiej jakości tuleje dystansowe cenionych producentów, osobne oraz w kompletach do koła. Cechy i parametry tulejek są dostępne po kliknięciu na produkt.