Menu

Mocowanie bagażu motocyklowego

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 564

Siatka bagażowa mocująca 6 haków

11,99 zł

Siatka bagażowa mocująca 6 haków

            (54)

Siatka bagażowa Oxford 6 haków fluorescencyjny

38,00 zł

Siatka bagażowa Oxford 6 haków fluorescencyjny

            (3)

Siatka bagażowa Oxford 6 haków czarny

30,00 zł

Siatka bagażowa Oxford 6 haków czarny

            (1)

Siatka bagażowa Oxford duży rozmiar

49,90 zł

Siatka bagażowa Oxford duży rozmiar

            (1)

Pasek bagażnika skóra Komar

19,99 zł

Pasek bagażnika skóra Komar

            (1)

JMT siatka na bagaż 6 haków czarna

19,36 zł

JMT siatka na bagaż 6 haków czarna

            (3)

Siatka bagażowa 30x30cm Moretti

7,50 zł

Siatka bagażowa 30x30cm Moretti

            (1)

Artykuły z bloga

Mocowanie bagażu na motocyklu dla pewności transportu

Bez względu na typ pojazdu, każdy transport bagażu wymaga zabezpieczenia bagażu przed niepożądanym ruchem. Luz bagażu grozi zniszczeniem nie tylko samego bagażu, ale i bagażnika, a często także poważnie wpływa na bezpieczeństwo jazdy. Dobrze wiedzą o tym użytkownicy jednośladów, wyjątkowo narażeni na skutki poluzowania bagażu. A rozwiązanie jest tu często banalnie proste: wystarczy wziąć pod uwagę mocowanie bagażu.

Już lekkie i elastyczne mocowanie bagażu często wystarczy

Wbrew pozorom, mocowanie bagażu na motocyklu wcale nie musi przyjąć formy mocnego, szerokiego pasa mocującego. W wielu przypadkach, wystarczy tu odpowiednio dopasowana, wytrzymała siatka bagażowa. Jej elastyczność pozwoli stabilnie zamocować bagaż o skomplikowanych, nietypowych kształtach, wykorzystując do tego jedno z kilku miejsc na motocyklu. Siatki bagażowe często można wybrać spośród produktów urozmaiconych kolorystycznie, a dzięki temu zgrać mocowanie bagażu ze stylem i kolorystyką jednośladu.

Mocowanie bagażu na kufrze, ale i we wnętrzu bagażnika

Siatka bagażowa sprawdzi się zresztą nie tylko jako mocowanie bagażu na kufrze, ale i wewnątrz danego bagażnika. W końcu, bagaż nie zawsze wypełni całą przestrzeń kufra czy sakwy, a luz bagażu może wyraźnie utrudnić zachowanie równowagi, szczególnie podczas pokonywania zakrętów. Kupując większe kufry czy sakwy, warto więc zabezpieczyć się w siatki wewnętrzne, gumy czy też inne mocowanie bagażu, by móc korzystać z zalet kufra w każdej sytuacji.

Mocowanie bagażu na kufrze łatwiejsze dzięki specjalnym akcesoriom

Jeśli chodzi o mocowanie bagażu na kufrze, wielu producentów wychodzi naprzeciw motocyklistom, oferując dodatkowe zabezpieczenia. Dzięki odpowiednim miejscom zahaczenia elementów łączących i optymalnemu połączeniu z samym kufrem, specjalne paski montażowe związane z danym bagażnikiem ułatwią mocowanie bagażu na kufrze i wyraźnie zmniejszą ryzyko odczepienia się bagażu podczas jazdy.

Co należy uwzględnić wybierając dobre mocowanie bagażu?

Bez względu na typ, mocowanie bagażu na motocyklu należy wybierać pośród sprawdzonych producentów i wysokiej jakości elementów. Dotyczy to szczególnie siatek bagażowych, które jako produkty względnie tanie, nie zawsze będą wykonane z materiałów łączących elastyczność z niezbędną wytrzymałością. Mocowanie bagażu należy też dobierać do danego motocykla i miejsc możliwych do wykorzystania mocowania, jak również wielkości bagażu. Nawet najbardziej elastyczna guma czy siatka będzie miała swoje ograniczenia, których przekroczenie nie zapewni bagażowi stabilności podczas jazdy.

Wysokiej jakości mocowanie bagażu na motocyklu w Gmoto.pl

U nas znajdziesz mocowanie bagażu na motocyklu cenionych producentów akcesoriów motocyklowych. Oferujemy wysokiej jakości gumy i siatki bagażowe, paski mocujące oraz inne elementy umożliwiające stabilne mocowanie bagażu. Cechy i parametry danego elementu są dostępne po kliknięciu na produkt.