Menu

Tłoczki zawieszenia

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 92

Tłoczki zawieszenia do Najpopularniejszych motocykli

Tłoczki zawieszenia to centralne elementy układu tylnego zawieszenia motocykla. Umieszczone w amortyzatorach decydują o sprawności ich pracy, przetłaczając wykorzystywany w nich płyn. Kluczowe znaczenie ma przez to ich szczelność, co powoduje, że są one najczęściej oferowane jako gotowe zestawy.

Zadaniem tłoczka tylnego zawieszenia motocykla jest właśnie zmiana ciśnienia płynu w amortyzatorze związana z ruchem tylnego koła względem ramy. Dzięki temu, amortyzator tłumi drgania i przyśpieszenie elementów zawieszenia związane z pokonywaniem przeszkód czy zmianą prędkości motocykla oraz wspomaga sprężynę w powrocie koła do pierwotnej pozycji.

Aby jednak to zadanie spełnić, tłoczek wymaga przede wszystkim szczelności. Ta natomiast może zostać utracona w różny sposób. Jednym z nich jest uszkodzenie mechaniczne pierścienia tłoka, często kwalifikujące go do wymiany. Przywrócenie mu pierwotnych kształtów będzie wówczas trudne, a nawet niewielka nieszczelność nie pozwoli wykorzystać pełni możliwości amortyzatora.

Osobną kwestią jest materiał, z którego został wykonany tłoczek. Jest to problem widoczny szczególnie w przypadku częstej, agresywnej pracy amortyzatora, czyli w motocyklach terenowych. Wówczas nawet wydzielane tam ciepło może doprowadzić do odkształcenia tłoczka i skutków takich, jak przy uszkodzeniu mechanicznym.

Konstrukcja tłoczka i spasowanie poszczególnych jego elementów sprawia, że są one zwykle sprzedawane jako gotowe mechanizmy. Złożone przez producenta eliminują ryzyko niedopasania części i nieskuteczności pracy amortyzatora przy profesjonalnym montażu.

W naszej ofercie dostępne są tłoczki zawieszenia do różnych modeli motocykli. Oferujemy wysokiej jakości tłoczki renomowanego producenta, firmy YSS, specjalnie przygotowane do pracy przy dużych ilościach wydzielanego przez układ ciepła. Cechy i parametry danego tłoczka są dostępne po kliknięciu na konkretny produkt.