Motocykle Aprilia

Top 10 modeli Aprilia

Charakterystyka marki

motocykle Aprilia - logo

Aprilia to marka z ciekawą przeszłością. Jej przykład pokazuje, że zaczynając od małego warsztatu, możliwe jest osiągniecie ogromnego sukcesu na światową skalę, a wszystko to dzięki determinacji, pasji i odpowiedniemu zarządzaniu firmą.

Jej historia sięga powojennych lat, gdzie we włoskim miasteczku Noale ruszył zakład produkujący rowery. Założycielem firmy był Cavaliere Alberto Beggio. Wiele lat później, syn założyciela.

Ivano Beggio wraz z pomocą swoich pracowników, skonstruował pierwszy motorower, czyli tak zwany moped. Sytuacja miała miejsce w 1968 roku i od tego czasu, syn zarządzał interesem ojca, co spowodowało przyspieszony rozwój rodzinnej firmy.

Aprilia zaczęła produkować coraz więcej skuterów, a w efekcie motocykli. Pierwsze mopedy zostały nazwane Colibr, Daniela i Packi. W 1970 roku wyprodukowano motocykl przeznaczony do motocross'u. Scarabeo bo tak go nazwano, był produkowany do końca lat 70. i wyszedł w dwóch wersjach: 50 i 125 cc.

Co ciekawe, w 1977 roku Ivan Alborghetti, Włoch pochodzący z Milanu, zwyciężył mistrzostwa motocrossu używając właśnie Aprilli.

Marka odnosi spore sukcesy na arenie międzynarodowej. Głośnym wydarzeniem ostatnich lat, było osiągnięcie przez Aprilię statusu najbardziej utytułowanej marki wyścigów motocyklowych w historii, wyprzedzając współzawodniczącą włoską MV Agusta.

Motocykle Aprilia używane są przez czołowych zawodników sportów motocyklowych i dominują, zarówno w klasyfikacji indywidualnej, jak i klasyfikacji producentów. Aprilia Racing Team bierze udział między innymi w prestiżowych Mistrzostwach Świata klasy WSBK (Superbike World Championship).

Aprilia nie jest dużym koncernem, w porównaniu do pozostałych marek produkujących motocykle, jednak jest bardzo aktywna w sportowym środowisku.

Obecnie Aprilia należy do koncernu Piaggio & Co. SpA i plasuje się na wysokim 4. miejscu producentów motocykli na świecie, a także jest obecna w 50 krajach świata. Firma, która rozpoczynała jako producent skuterów, teraz słynie jako jedna z najlepszych i najczęściej nagradzanych w motocyklowym świecie.

Aktualnie prezesem jest Roberto Colaninno, a dyrektorem Rocco Sabelli. W strukturze koncernu obecny jest również założyciel Aprilli Ivano Beggio, który obejmuje stanowisko honorowego prezesa.

Wszystkie modele Aprilia

Poniżej znajduje się lista modeli Aprilia do których posiadamy części motocyklowe w swojej ofercie.

A
C
D
E
G
H
L
M
N
P
R
S
T
W
Darmowa dostawa
darmowa dostawa
przy zakupach powyżej 350 zł
Darmowy zwrot
darmowy zwrot
do 15 dni bez podawania przyczyny
Wygodne raty
wygodne raty
uzyskasz je przez internet
ładuje
Proszę czekać...
tel: 17 247 22 20
Kościuszki 78, Łańcut


Napisz wiadomość Sklep stacjonarnyDane kontaktowe