Menu

Elektroniczne przerywacze kierunkowskazów

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 0

Nie udało się dopasować żadnego produktu

Elektroniczne przerywacze kierunkowskazów do Najpopularniejszych motocykli

Elektroniczny przerywacz kierunkowskazów mniej narażony na uszkodzenia mechaniczne

Przerywacz elektroniczny to element układu sterującego kierunkowskazów, w którym mechanizm odpowiedzialny za okresowy zanik światła został zastąpiony prostym układem elektronicznym. Dzięki tej zmianie, przerywacz elektroniczny jest mniej podatny na nieprawidłowe parametry prądu i rzadziej ulega zużyciu lub uszkodzeniu.

Dlaczego mechaniczny element układu został zastąpiony przez przerywacz elektroniczny?

Przez lata, podstawą specyficznego działania lamp kierunkowskazów był niewielki przerywacz mechaniczny. Był on oparty na elemencie bimetalowym i przygotowany do działania przy prądzie o określonych parametrach. W konsekwencji, każde odchyły prądu przyśpieszały zużycie elementu, a nierzadko doprowadzały do uszkodzeń i zmiany okresowości lub zaniku świecenia kierunkowskazów. Gdy w motocyklach zaczęto szerzej stosować układy elektroniczne, jeden z nich zastosowano w celu zastąpienia mechanizmu przerywacza, tworząc elektroniczny przerywacz kierunkowskazów.

Elektroniczny przerywacz kierunkowskazów obecnie stosowany w większości pojazdów

Dzięki swojej konstrukcji, przerywacz elektroniczny jest dużo mniej narażony na odchyły prądu. Te nie zmieniają częstotliwości migania kierunkowskazu ustalonej przez producenta. Jest to przydatne szczególnie, gdy w kierunkowskazach stosuje się diody LED w miejsce tradycyjnych źródeł światła. W takich przypadkach przerywacz elektroniczny bez problemu kontroluje częstotliwość pracy kierunkowskazów ledowych. Elektroniczny przerywacz kierunkowskazów nie jest jednak zupełnie odporny na nieprawidłowy prąd. Skutkiem jest tu wówczas najczęściej brak działania kierunkowskazów, co wymusza wymianę przerywacza.

Przerywacz elektroniczny do wielu starszych i nowszych motocykli w Gmoto.pl

U nas znajdziesz przerywacze elektroniczne do wielu modeli motocykli. Oferujemy produkty do nowoczesnych motocykli standardowo wykorzystujących elektroniczny przerywacz kierunkowskazów, jak i elektroniczne zamienniki przygotowane do pracy w miejsce przerywacza mechanicznego. Cechy i parametry przerywacza są dostępne po kliknięciu na produkt.