Menu

Krzyżaki napędowe na tył

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 0

Nie udało się dopasować żadnego produktu

Krzyżaki napędowe na tył do Najpopularniejszych motocykli

Krzyżaki napędowe na tył podstawą łączenia wałów w napędzie ATV i UTV

Krzyżak tylnego przegubu napędowego to element układu przeniesienia napędu na tylną oś związany z przegubem Cardana. Obecny w miejscu połączenia wałów, krzyżak napędowy pozwala przekazać moment obrotowy na wał połączony pod kątem nawet ponad dwudziestu stopni. Lekkość i wytrzymałość takiego układu znajdują zastosowanie głównie w pojazdach ATV mimo prostej konstrukcji przegubu.

Co sprawia, że krzyżaki napędowe tylnie to typowe łączenie napędu ATV?

Napęd przenoszony nie łańcuchem, ale poprzez wały połączone przegubami Cardana to konstrukcja często obecna w pojazdach ATV. Duża wytrzymałość, a w szczególności odporność na siły niszczące sprawdza się przy silnikach dużej mocy i generujących wysoki moment obrotowy. Odpowiednia konserwacja przegubu sprawia, że jeden krzyżak napędowy tylni może tu wystarczyć na cały okres eksploatacji pojazdu.

Na odpowiednią konserwację składa się przede wszystkim troska o czystość przegubu oraz odpowiednie smarowanie. W przypadku pojazdów terenowych, krzyżaki napędowe na tył należy sprawdzić po każdej dłuższej wyprawie, a w razie zabrudzenia wymyć i nasmarować. W przeciwnym wypadku brud może wyraźnie przyśpieszyć zużycie przegubu. Dużo rzadszym problemem jest natomiast uszkodzenie krzyżaka generujące stukot na przegubie. W takim przypadku krzyżak zwykle należy wymienić, gdyż doprowadzenie go do pierwotnego stanu nie jest możliwe.

Krzyżaki napędowe na tył do wielu modeli pojazdów ATV i UTV w Gmoto.pl

U nas znajdziesz krzyżaki napędowe związane z przeniesieniem napędu na tylną oś do wielu pojazdów ATV. Oferujemy krzyżaki przegubu renomowanej firmy All Balls w kompletach zawierających także niezbędne uszczelnienia. Cechy i parametry krzyżaka są dostępne po kliknięciu na produkt.