Menu

Pokrywy zaworów silnika

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 152

Pokrywa zaworów 139QMB GY6 4T

30,63 zł

Pokrywa zaworów 139QMB GY6 4T

            (2)

Pokrywa zaworów GY6 125-150 cm3

35,58 zł

Pokrywa zaworów GY6 125-150 cm3

            (3)

Pokrywa zaworowa 101 Octane

54,60 zł

Niedostępny

Pokrywa zaworowa 101 Octane

Korek zaworów Romet RMT 140

9,18 zł

Niedostępny

Korek zaworów Romet RMT 140

Pokrywy zaworów silnika do Najpopularniejszych motocykli

Pokrywa zaworów ułatwia dostęp do górnej części głowicy

przykładowe pokrywy zaworów

Pokrywy zaworów to elementy silnika ułatwiające dostęp do zaworów. Umieszczone na pokrywie głowicy, osobne pokrywy zaworów umożliwiają prace nad zaworami bez potrzeby ściągania całej pokrywy głowicy silnika. Uszkodzenie pokrywy zaworów grozi wypływem oleju i zabrudzeniem wnętrza silnika, a w efekcie uszkodzenie co najmniej rozrządu.

Pokrywa zaworu niezbędna w nowszych konstrukcjach

W prostszych silnikach motocykli, głowica nie jest skomplikowaną konstrukcją trudną do demontażu. Problem pojawia się w nowocześniejszych, czterosuwowych silnikach górnozaworowych. W górnej części silnika znajduje się kilka mechanizmów, których otwarcie wymagałoby sporo pracy. Z tego względu, głowica jest tam zamykana osobną pokrywą zaworów pozwalającą na dostęp do nich bez otwarcia całej głowicy.

Pokrywa zaworów ułatwia dostęp i ukształtowanie tej części silnika

Pokrywa zaworów zdecydowanie ułatwia dostęp do zaworów, a przede wszystkim zarządzającego nimi wałka rozrządu. Oddzielona od głowicy pokrywa zaworów pozwala też lepiej ukształtować przestrzeń z zaworami pod kątem smarowania i chłodzenia.

Wymagania związane z osobną pokrywą zaworów

Wydzielenie pokrywy zaworów ma jednak także pewne wymogi. Niezbędne jest tu szczelne połączenie pokrywy zaworów z głowicą silnika. Zapewnia to prawidłowe zamontowanie i wykorzystanie uszczelki pokrywy zaworów. Błąd w montażu albo uszkodzona pokrywa zaworu czy uszczelka pokrywy zaworów wpłynie na smarowanie olejem silnikowym, uwalniając olej i pozwalając na dostanie się tam brudu. Na olej wyciekający z górnej części silnika należy szybko reagować i sprawdzić pokrywę lub uszczelkę. W przypadku uszkodzenia pokrywy lub uszczelek i nieszczelności, niezbędna stanie się wymiana uszczelki na nową.

Pokrywy zaworów do wielu modeli silników w Gmoto.pl

W naszej ofercie dostępne są pokrywy zaworów do różnych silników stosowanych w motocyklach. Oferujemy wysokiej jakości pokrywy na silnik standardowe i z wyjściem na odmę. Cechy i parametry pokryw znajdziesz po kliknięciu na produkt.