Menu

Wałki rozrządu

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 584

Wałek rozrządu GY6 4T 80 cm3 139QMB

35,00 zł

Wałek rozrządu GY6 4T 80 cm3 139QMB

            (6)

Koło wałka rozrzadu 4T

9,00 zł

Koło wałka rozrzadu 4T

            (4)

Wałek rozrządu GY6 4T 50cm3

38,53 zł

Wałek rozrządu GY6 4T 50cm3

            (4)

Wałek rozrządu 50 72 110 ccm 139FMB 4T

36,90 zł

Wałek rozrządu 50 72 110 ccm 139FMB 4T

            (2)

Wałek rozrządu Suzuki GN125

65,47 zł

Wałek rozrządu Suzuki GN125

            (2)

Wałki rozrządu do Najpopularniejszych motocykli

Wałki rozrządu decydują o charakterystyce pracy silnika

wałki rozrządu

Wałki rozrządu to centralne elementy rozrządu silnika motocykla. Kształt umieszczonych na wałku krzywek decyduje o charakterystyce otwarcia zaworów w cylindrach, a przez to o przepływie paliwa, powietrza i spalin przez jednostkę napędową. Często poddawane modyfikacjom wałki rozrządu wymagają odpowiedniej uwagi, gdyż ich uszkodzenie przynosi poważne konsekwencje w pracy silnika.

Jakie zadanie pełni wałek rozrządu przy cylindrze?

Działanie silnika spalinowego motocykla jest oparte na spalaniu paliwa i powietrza w komorze spalania cylindrów, a następnie usuwaniu pozostałych spalin. Jedną z kluczowych kwestii jest moment i długość dostarczania mieszanki lub powietrza do cylindra względem położenia tłoka i usuwania z niego spalin. O tych kwestiach decyduje wałek rozrządu umieszczony w głowicy lub przy cylindrze, a konkretnie rozmieszczone na nim krzywki.

Wałek rozrządu wymaga odpowiedniego kształtu krzywek i łączenia z tłokiem

Gdy wałek rozrządu się obraca, krzywki wymuszają ruch poszczególnych zaworów adekwatnie do kształtu danej krzywki. Kluczowe jest tu więc odpowiednie połączenie wałka z tłokami oraz kształt krzywki. Aby przenieść obroty wału korbowego na rozrząd, wałki rozrządu są połączone z wałem korbowym z pomocą zębatek, pasków lub łańcucha. Ich kształt jest natomiast standardowo zaprojektowany tak, by połączyć osiągi silnika z utrzymaniem jego stanu przez dłuższy czas.

Uszkodzone wałki rozrządu poważnie zaburzą pracę silnika

Ze względu na funkcję, uszkodzony wałek rozrządu poważnie zaburza pracę silnika. Szczególnie groźne jest odkształcenie samego wałka lub jego krzywek, albo też ich starcie lub inne zniszczenie. Tylko w niektórych przypadkach wałek rozrządu można tu zregenerować i przywrócić mu, w szczególności krzywkom, pierwotny kształt. Z tych samych przyczyn, ważne jest też odpowiednie osadzenie wałka, w tym łożyskowanie, a także połączenie z napędem rozrządu.

Sportowe wałki rozrządu do motocykli zwiększą osiągi maszyny

Wałek rozrządu można wymienić także w celu modyfikacji osiągów silnika. Sportowe wałki rozrządu do motocykli posiadają krzywki o innym kształcie, co zmienia parametry wpływu mieszanki lub powietrza do cylindra na bardziej przydatne przy agresywnej jeździe. Należy jednak pamiętać, że takie sportowe wałki rozrządu do motocykli często zwiększają spalanie, przyśpieszają zużycie standardowych elementów silnika i pogarszają parametry jego pracy przy spokojnej, nieagresywnej jeździe.

Wałki rozrządu standardowe i sportowe w Gmoto.pl

U nas znajdziesz wałki rozrządu do wielu modeli motocykli i skuterów. Oferujemy wysokiej jakości wałki rozrządu standardowe i sportowe wałki rozrządu do motocykli modyfikującymi osiągi maszyny. Cechy i parametry danego wałka są dostępne po kliknięciu na produkt.