Menu

Popychacze zaworowe do motocykli

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 512

Prowadnica zaworu Ural Dniepr 14,10 mm

29,90 zł

Prowadnica zaworu Ural Dniepr 14,10 mm

            (1)

Popychacz STD

381,72 zł

Popychacz STD

Popychacz STD

402,32 zł

Popychacz STD

Popychacz .005

402,32 zł

Popychacz .005

Popychacze zaworowe do motocykli do Najpopularniejszych motocykli

Popychacze zaworowe przenoszą i korygują ruch wałka na zawory

popychacze zaworów

Popychacze zaworowe to elementy przenoszące i korygujące ruch wałka rozrządu na zawór. W zależności od wersji, popychacz zaworu stanowi kluczowy element pośredniego napędu zaworów lub odpowiada za niwelowanie luzów w układzie. Uszkodzony popychacz zaworowy uniemożliwia optymalną pracę rozrządu, a przez to silnika.

Długi popychacz zaworu niezbędny w układzie z wałkiem obok cylindra

Rozrząd silnika motocykla może przyjąć rozmaitą formę. Typowym wzorem jest układ, gdzie wałki i umieszczone na nich krzywki wałków rozrządu znajdują się w głowicy. Szczególnie w motocyklach można jednak spotkać układ, gdzie wałek rozrządu znajduje się nie nad, ale obok cylindra. Celem jest tu zmniejszenie wysokości silnika oraz odległości między wałkiem rozrządu i wałem korbowym, wadą rozbudowana struktura i większa masa mechanizmu. W takim układzie, niezbędny jest długi element przenoszący ruch wałka na zawory. Tymi elementami są popychacze zaworów w dłuższej wersji.

Odkształcony popychacz zaworowy uniemożliwi pracę zaworu

W takim mechanizmie, popychacze zaworowe przejmują ruch wałka rozrządu i przenoszą go na dźwigienkę zaworową, a przez to na zawór. Odkształcony lub uszkodzony popychacz zaworu nie przeniesie ruchu wałka lub uczyni to w niepełnym zakresie, co utrudni lub uniemożliwi sprawną pracę silnika.

Hydrauliczne popychacze zaworowe dla optymalnej odległości wałka od zaworu

W innych typach rozrządu popychacz zaworu przyjmuje krótszą postać i inną funkcję. Wykorzystując olej, popychacze hydrauliczne niwelują luzy zaworowe powstające między wałkiem i zaworem do poziomu, przy którym luz zaworowy mieści się w ramach biorących pod uwagę wyłącznie rozszerzalność cieplną układu. Hydrauliczne popychacze zaworów nie dopuszczają do zmniejszenia poziomu otwarcia związanych z nimi zaworów.

Każde popychacze zaworów warto regularnie kontrolować

Popychacze zaworowewarto regularnie sprawdzać, szczególnie w przypadku układów z wałkiem obok cylindra. Hydrauliczne popychacze zaworów są pod tym kątem mniej wymagające, ale i ich stan warto kontrolować, by spełniały swoje zadanie. Uszkodzony popychacz zaworowy skutkuje pogorszoną, nierówną pracą silnika przez problemy w jednym z cylindrów. Uszkodzony popychacz zaworów warto jak najszybciej wymienić.

Popychacze hydrauliczne i nie tylko w Gmoto.pl

U nas znajdziesz popychacze zaworowe do różnych modeli motocykli. Oferujemy różne typy popychaczy, w tym nowoczesne popychacze hydrauliczne, osobne i w kompletach. Cechy i parametry danego popychacza znajdziesz po kliknięciu na produkt.