Motocykle KTM

Top 10 modeli KTM

Charakterystyka marki

motocykle KTM - logo

Produkcja motocykli KTM ruszyła w 1953 roku w Mattighofen w Austrii. Jej założycielem był Hans Trunkenpolza, posiadający zakład ślusarski przekształcony w warsztat samochodowo-motocyklowy. W 1937 roku Hans zaczynał od napraw i sprzedaży motocykli DKW i marki Opel. Pierwszym wyprodukowanym motocyklem przez KTM (Kraftfahrzeuge Trunkenpolz, Mattighofen) był R100 Rotax. Wyjechał z warsztatu w 1953 roku, a rok później warsztat opuścił pierwszy motocykl turystyczny.

Dwa lata później firma celebrowała pojawienie się tysięcznego motocyklu KTM. Firma zmieniła udziałowca w 1955 roku i skrót KTM rozszyfrowywano na Kronreif & Trunkenpolz, Mattighofen. W tym samym roku, KTM zajął się produkcją własnych silników.

Wówczas fabryka zatrudniała 20 pracowników i konstruowała 3 motocykle dziennie.

KTM zaczął współpracować z Amerykaninem Johnem Pentonem, kierowcą rajdowym, dla którego produkowano motocykle z serii enduro. Firma Trunkenpolzy stała się europejskim liderem w produkcji motocykli terenowych. Obecnie jednoślady spod znaku KTM odnoszą ogromne sukcesy w rajdzie Paryż-Dakar, którego zwyciężyły aż 12 razy, a także w wyścigach motocrossowych.

Rok 1989 nie był dobrym rokiem dla firmy. Firma GIT Trust Holding przejęła większość udziałów i doprowadziła KTM do skraju upadłości. Przez złą sytuację, podzielono KTM na cztery odrębne firmy: KTM Fahrrad GmbH, zajmowała się rowerami, KTM Kühler GmbH grzejnikami, a KTM Sportmotorcycle GmbH była firmą, której udało się powrócić na rynek motocyklowy. W 1994 roku została przemianowana na KTM Sportmotorcycles AG.

Począwszy od 1990 roku, do tej pory, za design pojazdów KTM odpowiada firma z Salzburga "KiskaDesign". Jest ona odpowiedzialna za całościowy „branding” KTM-u, w który wchodzi projektowanie modeli pojazdów, ale także sklepów, wystaw i różnorakich drukowanych materiałów.

KTM do dnia dzisiejszego odnosi sukcesy w świecie sportów motocyklowych. Ponadto dzięki ilości wyprodukowanych i sprzedanych pojazdów jest europejskim liderem na rynku.

Wszystkie modele KTM

Poniżej znajduje się lista modeli KTM do których posiadamy części motocyklowe w swojej ofercie.

A
B
C
D
E
F
G
I
K
L
M
P
Q
R
S
T
X
Darmowa dostawa
darmowa dostawa
przy zakupach powyżej 350 zł
Darmowy zwrot
darmowy zwrot
do 15 dni bez podawania przyczyny
Wygodne raty
wygodne raty
uzyskasz je przez internet
ładuje
Proszę czekać...
tel: 17 247 22 20
Kościuszki 78, Łańcut


Napisz wiadomość Sklep stacjonarnyDane kontaktowe