Motocykle Kawasaki

Top 10 modeli Kawasaki

Charakterystyka marki

motocykle Kawasaki - logo

Mało kto wie, że marka Kawasaki zajmuje się przede wszystkim budową statków i maszyn budowlanych, zaś w Polsce i na świecie jest postrzegana przez pryzmat motocykli i pojazdów terenowych. W trakcie i przed II wojną światową Kawasaki konstruował samoloty bojowe i okręty.

Firma nosi nazwę po jej założycielu, którym był Shozo Kawasaki. Kawasaki rozpoczął działalność na bazie spółki stoczniowej i produkty firmy, były ściśle z nią związane. Do roku 1906 firma Kawasaki Dockyard zajmowała się tylko budową statków. W tym czasie również założono „firmę córkę” - Hyugo Works, która zajęła się produkcją maszyn dla kolejnictwa.

W 1918 r. firma skonstruowała pierwszy japoński samolot. 10 lat później w Kawasaki nastąpiło wiele zmian dotyczących przekształceń poszczególnych departamentów. Hyugo Works przekształcono w Kawasaki Rolling Stock Manufacturing. Departament lotnictwa ochrzczono Kawasaki Aircraft, a stalownie nosiły nazwę Kawasaki Steel Corporation.

Kawasaki Aircraft rozpoczęło prace nad silnikiem motocykla w 1949 roku, zakończono je w 1952 roku, a masowa produkcja rozpoczęła się w 1953 roku. Silnik, który był chłodzony powietrzem, posiadał moc 4 KM ( 2,9 kW, 3,9 KM) przy 4000 obr.

W 1954 roku Kawasaki wyprodukowało pierwszy kompletny motocykl, jednak pod patronatem zależnej spółki Meihatsu - filią Kawasaki Aircraft. W 1960 roku Kawasaki ukończyło budowę fabryki zajmującej się wyłącznie produkcją motocykli i wykupiło Motorcycle Meguro, z którym byli w partnerstwie, jednak Meguro stało się niewypłacalne.

W roku 1963 , Kawasaki i Meguro połączyły się tworząc Motorcycle Kawasaki Ltd.

Obecnie motocykle Kawasaki są produkowane przez oddział Motorcycle & Engine Kawasaki Heavy Industries w fabrykach w Japonii, USA, Filipinach, Indonezji i Tajlandii. Firma produkuje motocykle, quady, pojazdy użytkowe i skutery oraz ogólnego zastosowania silniki benzynowe. Mottem firmy jest „Let the good times roll!”, czyli w wolnym tłumaczeniu „Bawmy się”.

Kawasaki rozpoczęło produkcję motocykli na rynek amerykański w 1975 roku. Dzięki temu firmę zaczęto kojarzyć z branżą motocyklową. Na dzień dzisiejszy Kawasaki należy do czwórki gigantów, takich jak Honda, Yamaha i Suzuki, które trzymają w ryzach ponad połowę rynku motocyklowego.

Wszystkie modele Kawasaki

Poniżej znajduje się lista modeli Kawasaki do których posiadamy części motocyklowe w swojej ofercie.

A
B
E
G
H
J
K
N
S
V
W
Z
Darmowa dostawa
darmowa dostawa
przy zakupach powyżej 350 zł
Darmowy zwrot
darmowy zwrot
do 15 dni bez podawania przyczyny
Wygodne raty
wygodne raty
uzyskasz je przez internet
ładuje
Proszę czekać...
tel: 17 247 22 20
Kościuszki 78, Łańcut


Napisz wiadomość Sklep stacjonarnyDane kontaktowe