Modele Suzuki

Modele Suzuki

Wybierz model Suzuki

Poniżej znajduje się lista modeli Suzuki do których posiadamy części motocyklowe w swojej ofercie.

motocykle Suzuki - logo
A
C
D
F
G
L
R
S
T
U
V
X
Z

O firmie Suzuki

Jak powszechnie wiadomo, Suzuki należy do wiodących producentów motocykli na świecie. Uściślając Suzuki znajduje się w czołówce wraz z Yamaha, Honda i Kawasaki. Historia Suzuki należy do nietuzinkowych, bowiem korporacja początkowo była powiązana...z jedwabiem.

Michio Suzuki, Japończyk mieszkający w nadmorskiej miejscowości zajmował się produkcją i sprzedażą krosien do przemysłu jedwabniczego. Pracowity Michio ciągle udoskonalał swoje produkty, poświęcał wiele czasu, aby krosna tkackie były jak najlepszej jakości i dodatkowo nieskomplikowane w obsłudze. Jednym z jego sukcesów było wynalezienie maszyny tkackiej, która trafiła na eksport do innych krajów. Suzuki zajmował się krosnami przez blisko 30 lat, odnosząc spore sukcesy, wynalazł również 120 patentów w dotyczących przemysłu jedwabniczego.

Jednak Micho czuł niedosyt, pragnął aby jako przedsiębiorstwo rozwijało się w innych kierunkach. I tak na podstawie obserwacji, wywnioskował, że samochód należy do dóbr, których mu i jego klientom brakuje. Po dwóch latach od wstępnego projektu, Japończyk posiadał już parę pierwowzorów niedużego samochodu. Prototypy były napędzane innowacyjnymi, czterocylindrowymi silnikami, które były chłodzone cieczą, a skrzynia biegów była wykonana z aluminium.

Niestety z powodu II wojny światowej Micho musiał zaprzestać produkcji samochodów, które były uznane przez rząd za zbędne w obecnej sytuacji. W końcowych latach wojny, Micho powrócił do swojego dawnego zajęcia, czyli produkcji krosien. Szczęśliwie dla Suzuki, rynek amerykański wyraził zapotrzebowanie na import bawełny przez Japonię. Sytuacja nie trwała długo, bo w 1951 roku nastąpiło załamanie rynku. Gwałtowne zmiany spowodowały powrót do idei produkcji pojazdów. Dodatkowo w powojennej Japonii wzrosło zapotrzebowanie na tani i trwały środek transportu. Rozpoczęto sprzedaż silników, które można było zamontować do roweru, toteż pierwszym wytworem Suzuki był rower z silnikiem o nazwie „Power Free”. Urządzenie okazało się tak pomysłowe, że Micho opatentował silnik, a także otrzymał od nowego rządu dotację na badania w zakresie inżynierii motocyklowej. W tym momencie powstało Suzuki Motor Corporation.

W latach 1953-54 produkcja motocykli osiągała świetne wyniki, blisko 6 tysięcy miesięcznie. Firma przekształciła się w Suzuki Motor Co., Ldt.

Micho Suzuki był człowiekiem otwartym na nowoczesność. Wynalazł pojazd noszący nazwę „Suzulight”, który cechował się innowacyjnością w kwestii napędu i zawieszenia. Co ciekawe takie rozwiązania pojawiły się w samochodach dopiero 50 lat później!

Obecnie Suzuki posiada 15 fabryk w 14 krajach, a także 133 dystrybutorów w 119 krajach.

ładuje
Proszę czekać...
tel: 17 247 22 20
Kościuszki 78, Łańcut


Napisz wiadomość Sklep stacjonarnyDane kontaktowe